Chevrolet wypuści model CAMARO, który będzie mieć ponad 1000 koni i najciekawsze jest to, że to dopiero wersja STAGE 1!

Kiedy Europejscy producenci się zastanawiają, do którego modelu możemy jeszcze włożyć 1 litrowy 3 cylindrowy silnik, to w tym czasie w USA Chevrolet kombinuje jak z CAMARO wycisnąć ponad 1000 koni.

W sumie to wykombinowali i dlatego pojawi się na rynku taki model jak Chevrolet Yenko Camaro i wypadałoby tutaj wyjaśnić, co oznacza “YENKO”

Historia ta zaczyna się w latach 60-tych i wtedy GM, czyli GENERAL MOTORS zabronił montowania do modelu CAMARO większych silników niż 400 in³ (6,6 l) V8 i ten pomysł nie spodobał się jednemu z dilerów CHEVROLETA, który był kierowcą wyścigowym i nazywał się: Donald “Don” Frank Yenko.
Więc YENKO wpadł na pomysł, że będzie sam u siebie na warsztacie budować mocniejsze modele CAMARO, czyli do modeli CAMARO SS, zaczął wkładać silniki z CORVETTY 427 in³ (7.0 L) tym samym tworzył mocniejsze modele niż wypuszczała fabryka.

Dzisiaj Chevrolet nie stosuje takich ograniczeń jak kiedyś, a wręcz przeciwnie wykorzystują nazwę YENKO, do swoich najmocniejszych modeli i bez wątpienia model Chevrolet Yenko Camaro jest bardzo MOCNY: pojemność V8, 6,2 litra pojemność oraz 1000 koni.

No a najciekawsze jest to, że to na początek, ponieważ ten model to dopiero STAGE 1, czyli mocy będzie jeszcze więcej i mnie to bardzo cieszy, bo jak to mówił Jeremy Clarkson: MOC JEST WSZYSTKIM 😉

Grzegorz

Pierwszy model CAMARO YENKO
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments