Audi A7 2017 kontra AUDI A7 2014

Audi A7. Niedawno pojawił się najnowszy model A7 i prezentuje się świetnie, ale czy mocno różni się od poprzednika?

Jedyny sposób aby się dowiedzieć, to zestawienie ich OKO w OKO.

Dokładnie 19 października 2017 odbyła się prezentacja najnowszego modelu AUDI A7. Powiem Wam, że oglądałem tą prezentację iiiiii…. były tam lasery…, dużo laserów…, do tego chwalenie się, że nowy model to zupełnie coś innego.

Podkręcony z wszystkich stron.

Bardziej zadziorne linie nadwozia, lampy jak z pojazdów z filmu Blade Runner 2049 (to sobie ja dodałem), do tego zupełnie nowe wnętrze w którym rządzi macanie a nie klikanie. Chodzi o to, że większość guzików została zastąpiona wyświetlaczami jakie znasz ze swojego smartfona.

Ani to wygodne, ani praktyczne, ale to przyszłość!

Więc na prezentacji się chwalono, że nowe Audi A7 jest w każdym aspekcie lepsze od poprzednika, szczególnie podkreślano jego lepsze proporcje i ogólnie wygląd.

To właśnie zamierzam sprawdzić w konfrontacji #okoWoko.

Z formalnych tematów, to dodam jeszcze, że Audi A7 na drogach pojawiło się w 2010 roku i jest to luksusowa limuzyna dla biznesmenów, którzy nie chcą być kojarzeni z dziadkami wożonymi na tylnym siedzeniu, ale sami chcą prowadzić swoje bryki. Przypomnę jeszcze, że w 2014 roku Audi A7 wypuściło wersję po liftingu i właśnie ten model będzie brał udział w pojedynku #okoWoko.

Zacznijmy od pyszczków.

Jedno spojrzenie na przód i od razu widać, że nowy ma więcej dynamiki. Dodatkowe przetłoczenia na masce, lusterka bardziej kanciaste, kosmiczne lampy i paszcza tak szeroka, że może wciągnąć wszystko co spotka na swojej drodze.

No właśnie ta paszcza im nie wyszła.

Nie chodzi o to, że przeszkadza mi ta szerokość, ale to co się dzieje tam w środku to już kpina. Zobacz jak stary model ma elegancko w chromie wykończone żeberka. Za to nowy to plastik fantastik, a do tego zero polotu jeśli chodzi o ukrycie tych wszystkich radarów!

W tym nowym ten grill prezentuje się tandetnie.

Dlatego ogłaszam remis, bo ten nowy ma lepszy zarys swojego pysku, za to ma bardzo kiepskie zęby… jakieś czarne. Stary model nie jest tak dynamicznie narysowany, ale za to zdecydowanie bardziej elegancki.

Który tył lepszy?

Dzięki kosmicznym lampom tył nowego AUDI A7, prezentuje się świetnie. Na pewno nie wygląda to subtelnie, ale Audi A7 to auto, które ma się rzucać w oczy, więc jak dla mnie te lampy pasują tam idealnie. Do tego widać, że nowy model jest szerszy w barkach i starsza wersja nie ma co szukać obok nowego A7! Hmmm… nie do końca…

…bo nie wybaczę rezygnacji z końcówek wydechu.

Nowy model bez końcówek wydechu wygląda jak damski samochód, a nie kawał porządnego auta. Nie chcę tutaj używać nieodpowiednich słów, ale bez tych wydechów prezentuje się jak Ci…

…sorry, PIPA.

Dlatego znowu ogłaszam remis, bo nowy ma świetnie tylne lampy, szersze nadkola, które dodają mu męskości, ale jak zajrzysz co ma niżej, to zobaczysz…NIC, nic nie zobaczysz, bo tam NICZEGO NIE MA!

Czas na główne danie 😉

Stary model A7 był często krytykowany za swoje proporcje. Wielu nie podobała się linia tyłu, która kończy się ostym ścięciem. Ja chyba mam inne oko, bo mnie poprzednik się podobał, ale ten nowy to BARDZO mi się PODOBA.

Widać, że w Audi zrobili sporo roboty, aby bocznej linii dodać dynamiki.

Przede wszystkim podnieśli delikatnie tył klapy, przez co bryła nie kończy się tak gwałtownie jak u poprzednika. Do tego boczna linia, która ciągnęła się od przednich świateł, aż po tylne, została rozbita, przez co w samym profilu dzieje się dużo więcej niż u poprzednika.

Jak dla mnie jest rewelacyjnie.

Profil, to właśnie ta część nowego Audi A7, która jest w nim najlepsza. Widać, że dalej jest to Audi, dalej jest to Audi A7, ale także jest zdecydowanie ciekawiej. Więc w tej kategorii nowy model dostaje punkt.

Kilka słów na koniec.

Nie będę ukrywać, że nowy model Audi A7 bardzo przypadł mi do gustu, ale nie będę także ukrywać, że klika elementów zostało schrzanione i mam wielką nadzieje, że w przyszłości to naprawią.

np: w modelu RS7.

Mam nadzieję, że pozbędą się tego plastiku z przedniego grilla i z tyłu dodadzą konkretny wydech, aby było widać, że to kawał auta, a nie damska torebka.

Poniżej łap jeszcze kilka zdjęć, gdzie można porównać stary model z nowym. Przypominam też, że komentujemy wpisy na naszym profilu społecznościowym na Facebooku. Więc jak chcesz wyrazić opinię na temat najnowszego Audi A7, to tutaj masz LINK

#okoWoko: to seria wpisów, gdzie zestawiamy dwie generacje samochodu i patrzymy na nie Z innej Perspektywy, porównując który jest ciekawszy.