Audi, BMW i Mercedes – LCM#20

Historia o tym, jak to było z kompaktowymi modelami od Audi, BMW i Mercedes’a.

Dziś o Audi, BMW i Mercedes – Czyli narodziny oraz wojna pomiędzy: Audi S3, Mercedesem A 210 Evolution, a BMW 325Ti Compact.

Audi, BMW i Mercedes
Dawno dawno temu… no może nie tak dawno 😉 bo w latach 80’tych samochody klasy kompakt, kupowało się głównie ze względów oszczędnościowych. Jeśli kogoś nie było stać na auto klasy średniej, jak choćby Passata, to wybierał model mniejszy czyli kompaktowego Golfa.

W latach 90’tych coś się zmieniło, ponieważ trzy prestiżowe niemieckie marki postanowiły zmienić ten trend. Każda z tych marek chciała, aby kompaktowe modele nabrały innego charakteru…

Stały się premium.

Audi, BMW i Mercedes

przygotowały na swój sposób, swojego drogiego i wypasionego kompakta, a że to były marki niemieckie, to przy okazji zrobili sobie rywalizację między sobą o to, kto jest najmocniejszy czy najszybszy.

Dzięki temu dziś mamy takie potwory jak: Audi RS3, BMW M2 czy Mercedes A45 AMG.

Tylko do w/w modeli samochodów wrócimy w drugiej części (tak, tak będą dwie), bo dzisiaj poznasz nieopowiedzianą jeszcze, historię o narodzinach Audi A3, BMW 3 compact oraz Mercedesie klasy A.

Kto z nich był najlepszy? Kto został pośmiewiskiem?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania, poznasz w tym odcinku Luźnych Ciekawostek Motoryzacyjnych czyli LCM. Będzie o autach… będzie o narodzinach… będzie o rywalizacji… ale najważniejsze, że będzie…

Z innej Perspektywy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o