TUTAJ WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA

Więc zacznijmy od opowieści Z innej Perspektywy


 

Pewnie znasz tego bohatera, który za dnia jest szanowanym biznesmenem, a wieczorem ubiera strój nietoperza i idzie poobijać kilku złoczyńców.

 

To jest Bruce Wayne, który z jednej strony jest biznesmanem a z drugiej mrocznym Batmanem.

Tylko po co ja o nim wspominam na blogu motoryzacyjnym?

Widzisz, samochody są bardzo podobne do filmowych bohaterów, takich jak choćby wspomniany Batman. Jeśli technicznie spojrzysz na samochód, to jest nie mniej, nie więcej jak tylko środkiem transportu. Został wymyślony, abyś nie musiał być uzależniony od publicznych środków transportu jeśli chcesz się gdzieś wybrać dalej od swojego domu. Samochód z technicznego punktu widzenia jest po prostu zwykłym pomocnym narzędziem: prywatny środek transportu.

Tylko jeśli spojrzysz na samochód Z innej Perspektywy, to odkryjesz, że auta mają w sobie coś więcej.

Ludzie są w stanie harować dniami i nocami, odmawiać sobie wielu przyjemności, aby kupić swoje wymarzone 4 kółka.

Zdarzają się przypadki, że ludzie nie śpią po nocach w obawie, że ktoś im ukradnie czy zarysuje ich wymarzone auto. Wielu także poświęca więcej czasu dla samochodu, niż rodziny czy znajomych. Dlatego samochód ma w sobie dużo więcej niż to: że jest tylko środkiem transportu.

Ludzie tak kochają samochody, bo one mają swoją duszę, mają swój charakter.

Tylko aby to lepiej zobrazować, to posłużymy się przykładem i do tego porównania wybrałem BMW M5. Z jednej strony jest to klasyczna limuzyna, która przetransportuje Ciebie, pasażerów i Twój bagaż z punku A do B. Do tego z zewnątrz prezentuje się bardzo elegancko, z lekkim sportowym akcentem, a kiedy wejdziesz do środka i usiądziesz w jego wygodnych fotelach to pomyślisz tylko jedno:

"Z nim to mogę jechać w długą trasę".

 

Tylko to wszystko jest zasłoną dymną, ponieważ jeśli na kierownicy w BMW M5 okryjesz taki magiczny guzik "M" i Twój palec mocniej go wciśnie, to wtedy ten samochód zamieni się z grzecznej limuzyny w szalonego dzikusa. Dokładnie tak samo jak Bruce Wayne zamienia się w Batmana.

Potem wystarczy już tyko sprowokować M5 w zakręcie, przyciskając mocniej gaz.... i jeśli nie masz pewnej reki, to wyrządzi Ci krzywdę.

Wtedy te grzeczne z wyglądu BMW, będzie zachowywać się jak Bartman kiedy atakuje swoich przeciwników. Będzie wkurzone, dzikie i nic nie będzie sobie robić ze swojej masy i tego, że wygląda jak elegancka limuzyna.

 
BMW to dzikus ukryty pod eleganckim i modnym garniturem.

Tylko nie każdy samochód jest taki sam. Nie każde auto ma ukrytego diabła pod skórą, tak jak wspomniane BMW M5. Dla przykładu Taki Volkswagen, nie ma w sobie dzikusa, ale ma inny charakter.

Volkswagen jest jak najpilniejszy uczeń w klasie, który zawsze siedzie w pierwszej ławce i nigdy nie opuszcza zajęć. Dzięki temu Volkswageny nie mają słabych punktów i w porównaniach zawsze są w czołówce w swoje klasie. Te samochody są idealne dla kogoś kto lubi mieć samochód, który będzie pasował wszędzie i nie będzie wkurzał podczas użytkowania. Volkswageny są super przemyślane i poukładane, ale przez to są także trochę nudne.

No bo kto by chciał imprezować z kujonem!

Więc jeśli w samochodzie szukasz więcej emocji, to powinieneś zakręcić się obok piękności jaką jest Alfa Romeo. Alfa ma pełno słabych punktów, nie jeździ tak dobrze jak BMW, ale za to nadrabia swoimi wdziękami.

Alfa to taka kapryśna, urodziwa modelka.

Z jednej strony narobi Ci wstydu, jak będziesz stać z otwartą maską na autostradzie. Jednak z drugiej, kiedy zaparkujesz swoją piękną Alfę pod knajpą i wzrok innych powędruje na Ciebie, to będziesz z niej dumny.


Chodź jest taka jedna Alfa, która nie tylko jest zabójczo piękna, ale także zabójczo skuteczna. Nazywa się Alfa Romeo Gulia Quadrifogio, ma napęd na tył i 510 konne serce od Ferrari. Jest jak bohaterka komiksu Wonder Women: piękna i niebezpieczna.

 

Właśnie o tym jest ten blog: o samochodach, ich charakterze i emocjach. Więc jeśli samochód dla Ciebie jest nie tylko środkiem transportu, to dobrze trafiłeś...

Bo życie jest za krótkie aby jeździć byle jakim autem ;)

Samochód musi być czymś więcej niż produktem księgowych, którzy chcą tylko zarobić. Samochód musi mieć swój charakter, musi mieć duszę. Tylko które auta mają duszę? Obok których samochodów warto się zakręcić, a które omijać szerokim łukiem? Tego właśnie się dowiesz z tego kanału.

Bo to nie jest zwykły blog, tutaj przedstawiamy motoryzację Z innej PERSPEKTYWY

Tylko kto to MY? Kto ją przedstawia?