Tutaj zacznij

 
Podobno spędzamy średnio 4,3 lata swojego życia prowadząc samochód.
Skoro jest to tak długi okres naszego życia, to dobrze by było aby ten czas był dla nas przyjemny i ekscytujący.
 
Ten blog powstał dla ludzi, którzy nie traktują samochodów jako zło konieczne, ale szukają w nich czegoś więcej!
 
Wielki, mały, szybki, wolny, tani, drogi, ładny, a może brzydki... nie ważne jaki jest samochód! Ważne jest aby miał swój charakter.
 
Charakter samochodu, to nie suche dane które możesz znaleźć w wielu portalach czy czasopismach motoryzacyjnych. To także są te nie skrupulatne badania specjalistycznymi narzędziami pomiarowymi aby wyłonić TEN! najlepszy samochód.
Prawdziwa wartość samochodu kryje się w tym jak wpływa na Twoje życie. Charakter auta to uczucia jakie wywołuje w Tobie Twój samochód, a uczucia te zeleżą od tego:
Z jakiej Perspektywy patrzysz na swój samochód....
 

Twoje pierwsze auto

 
Jeśli ledwo co zdałeś prawo jazdy a następnie kupiłeś czy dostałeś swój pierwszy samochód to najważniejsze dla Ciebie mogą być osiągi. Nie ważne ile ma miejsca w środku, czy jest wygodny, ważne aby to Twoje auto wystartowało pierwsze ze skrzyżowania i pierwsze zameldowało się przy kolejnych światłach. Charakter samochodu wtedy kryje się w osiągach, ponieważ to one sprawiają, że czujesz się dumnym posiadaczem fury, która objedzie inne fury w Twojej okolicy.
 

Szlifowanie umiejętności

 
Kiedy jesteś już bardziej doświadczonym kierowcą i znudzi Ci się ciągłe przyśpieszanie na prostej to możesz odkryć że na drodze istnieje takie coś jak: zakręt. Wtedy zmieni się perspektywa patrzenia na Twój samochód i charakter auta ukryty będzie w zawieszeniu i szerokich oponach Twojego samochodu. Dzięki nim możesz poczuć się jak przyszły rajdowiec który jest w stanie kontrolować auto, kiedy opony i zawieszenie dochodzą do swojego limitu. Twoje auto wzbudzi w Tobie uczucie, że masz coś w sobie z Roberta Kubicy czy Colina.
 

Lek na stres

 
Jak już stałeś się w życiu dorosły i poważny to możesz szukać w samochodzie czegoś innego. Wychodząc z pracy, po ciężkim dniu pracy, jedynie na co masz ochotę to wziąć prysznic, chwycić piwo do ręki i mieć chwilę spokoju, ale przecież do domu masz jeszcze 50 kilometrów do przejechania. Wsiadasz wtedy do swojego auta, naciskasz guzik komfort, ustawiasz te nowoczesne tempomaty aby auto pomagało Ci w jeździe i pomimo złego nastroju, drogo do domu, Twoje auto sprawia że czujesz się coraz bardziej odprężony. W tym wypadku, charakter Twojego samochodu kryje się w tym jak łagodnie się z Tobą obchodzi i w jaki nastrój Cię wprowadza.
 

Codzienne obowiązki

 
Charakter auta to nie tylko właściwości jezdne czy silnik pod maską.Kiedy na dworze pada deszcz, Ty w jednej ręce masz zakupy a w drugiej dziecko i musisz dobiec do auta i szybko się zapakować to automatyczne otwieranie tylnej klapy bez dotykania pilota, docenisz bardziej niż mocny silnik czy dobre zawieszenie. W takim wypadku, będziesz dumny że zdecydowałeś się na takie rodzinne, auto niż jakikolwiek inny model.
 

Bulwarowy spacer

 
"Drzewo zasadzone, dom postawiony a syn spłodzony", więc czujesz że czas pomyśleć o sobie w związku z tym planujesz sobie kupić klasyka. Kiedy jednak oznajmiasz o tym swojej rodzinie czy znajomym to mówią Ci że Ci odbiło! Mówią, że to nie ma sensu, jest drogo, nieekonomicznie itd., ale Ty i tak postawiłeś na swoim i kupujesz sobie wymarzone auto. Potem w niedzielne popołudnie, wybierasz się przejażdżkę i w oddali widzisz tunel... uchylasz szyby i jak już jesteś w tunelu naciskasz energicznie gaz i kiedy słyszysz dźwięk tego 8 cylindrowego silnika to wiesz jak bardzo wszyscy się mylili. Charakter Twoje auto to uczcie wolności, spełnienia marzeń i tej chwili kiedy słyszysz bulgot Twojego silnika.
 
Jak widać na powyższych przykładach, nie ma czegoś takiego jak: najlepszy samochód. Wszystko zależy od tego Z jakiej Perspektywy na niego patrzysz. Nie ma znaczenia, czy samochód jest: duży, szybki, ładny albo mały, brzydki i wolny. Najważniejsze jest, jakie emocje w Tobie wywołuje dany samochód i o tym właśnie jest ten blog...
O SAMOCHODACH I EMOCJACH